Zsidó Művészeti Napok 2023.08.20-2024.02.29.

A Zsidó Művészeti Napok - röviden: ZsiMű - 2016 tavaszán került először megrendezésre Budapesten. A rendezvénysorozat a zsidó kultúra sokszínűségét változatos művészeti produkciókkal, több belvárosi helyszínen mutatja be az érdeklődő közönségnek. A szervező több, mint két évtizedes szervezői tapasztalatával olyan kulturális-turisztikai rendezvénysorozatot indított útjára a Kultúr Produkciós Iroda, amely ezzel a márkanévvel nincs korlátozva sem időben, sem térben. Ezt a lehetőséget kihasználva a 2023-as évben Budapest 150 éves évfordulójának rendezvénysorozatához kapcsolódva, a kerülettel karöltve, zömében itt helyben, Erzsébetvárosban és kisebb mértékben Budapest egyéb kerületeiben vendégként prezentálja azt, hogy milyen figyelemre méltó kulturális értékek, kulturális örökség van kerületünkben. Az ezévi rendezvénysorozat címe "Vendégségbe megyünk", illetve alcíme "Szomszédok a kertben".

Programjaink során, számba vesszük azokat a kulturális tartalmakat, melyek megóvása fontos számunkra. Az irodalmi beszélgetéseket párosítjuk képzőművészettel, irodalommal és nem utolsó sorban gasztronómiával. Kísérleti projektünk célja, hogy kulturális és kulináris vonatkozásban egyaránt diverz, egyedülálló együttműködéseket és rendezvényeket valósítsunk meg, karöltve olyan helyi vállalkozások képviselőivel, akik ugyancsak hajlandóak áldozni értékek létrehozására és azok megóvására.

Ezévi rendezvénysorozatunk társszervezője a Mazel Tov Étterem és fő támogatója Erzsébetváros Önkormányzata. A rendezvénysorozat első szakaszában "Kultúrflódni" címmel irodalmi beszélgetésekre kerül sor Kováts Kriszta művésznő projektjének befogadásával.

Ezek az előadások ingyenesek, de regisztrációhoz kötöttek. (zsidomuveszetinapok@gmail.com)

Kérjük kövessétek Facebook oldalunkat, ahol rendszeresen hírt adunk eseményeinkről.

A Zsidó Művészeti Napok programjainak hivatalos szervezője a Kultúr Produkciós Iroda Nonprofit Kft.

Programok

Programok

Aktuális programjainkról részletesen a Zsidó Művészeti Napok Facebook oldalán olvashatnak.

Bővebben

A Zsidó Művészeti Napok idén tavasszal először kerül megrendezésre Budapesten. Az új rendezvénysorozat a zsidó kultúra sokszínűségét színvonalas művészeti produkciókkal, változatos helyszíneken kívánja bemutatni az érdeklődő közönségnek.

OLÁH KÁLMÁN: THE MICHEL LEGRAND SONGBOOK

Legrand Cover Legujabb

Vendég: Miklósa Erika és Tóth Vera

Az Oscar- és Grammy-díjas francia zeneszerző, Michel Legrand idén lenne kilencvenéves. Kétség nem fér hozzá, hogy filmzenék és musicalek egyik legjelentősebb komponistája volt.

Munkássága azonban nem korlátozódott a filmszínházak falai közé, hiszen műveit számtalan – különböző műfajban alkotó – muzsikus feldolgozta. Természetesen nem maradtak ki a sorból a jazz jelentős alakjai sem. Felsorolni is lehetetlen lenne, hogy az improvizációs muzsika világából hányan fordultak egy-egy Legrand-dalhoz kiindulási alapként. Hogy csak néhány példát említsünk: Miles Davis, Oscar Peterson vagy Bill Evans ilyen zenész volt.

Ezúttal a hazai jazz egyik nagyágyúja, Oláh Kálmán döntött úgy, hogy tizenegy Michel Legrand-dal feldolgozásával meséli el, mit jelentenek számára a francia mester melódiái. Ahogyan azt megszokhattuk, Oláh nem „csak” zongoristaként mutatja meg lenyűgöző tudását: a hangszerelés is – amely új, értő és érző – az ő nevéhez fűződik. A sajátos hangzást most két különböző műfajból érkező énekesnőre álmodta meg, Miklósa Erika és Tóth Vera találkozása igazi zenei csemegét ígér. A jazz-zenekar vezetője a világhírű dobos, Balázs Elemér, hozzájuk csatlakozik a Budafoki Dohnányi Zenekar, hogy a Michael Legrand Songbook így válhasson igazi kuriózummá.

Cherbourg-i esernyők, Yentl, A Thomas Crown-ügy, és még sorolhatnánk. Ugye mind-mind ismerős? Szerettük a filmeket és zenéjüket egyaránt. Gyakran előfordul, hogy csak úgy eszünkbe jut valamelyik dallam, és a buszon, a villamoson vagy séta közben elkezdjük dúdolni. Most ezeket a kedvenceket hallhatjuk újragondolva, nagyszerű zenészek és énekesek előadásában, Oláh Kálmán páratlan hangszerelésében.

Közreműködik:

Miklósa Erika, Tóth Vera – ének,
Oláh Kálmán – zongora, Balázs Elemér – dob, Radics József – bőgő, ifj. Oláh Kálmán – szaxofon
Budafoki Dohnányi Zenekar
Vezényel: Kovács László
Rendező: Bereczki Zoltán
Hangmérnök: Bácskay Gábor
Világítástervező: Magony Zoltán

Támogatók

emmi logo szines 1  PKU logo RGB 02

Hol van a Művészetek Palotája?

/

Programok a Művészetek Palotájában