Zsidó Művészeti Napok 2023.08.20-2024.02.29.

A Zsidó Művészeti Napok - röviden: ZsiMű - 2016 tavaszán került először megrendezésre Budapesten. A rendezvénysorozat a zsidó kultúra sokszínűségét változatos művészeti produkciókkal, több belvárosi helyszínen mutatja be az érdeklődő közönségnek. A szervező több, mint két évtizedes szervezői tapasztalatával olyan kulturális-turisztikai rendezvénysorozatot indított útjára a Kultúr Produkciós Iroda, amely ezzel a márkanévvel nincs korlátozva sem időben, sem térben. Ezt a lehetőséget kihasználva a 2023-as évben Budapest 150 éves évfordulójának rendezvénysorozatához kapcsolódva, a kerülettel karöltve, zömében itt helyben, Erzsébetvárosban és kisebb mértékben Budapest egyéb kerületeiben vendégként prezentálja azt, hogy milyen figyelemre méltó kulturális értékek, kulturális örökség van kerületünkben. Az ezévi rendezvénysorozat címe "Vendégségbe megyünk", illetve alcíme "Szomszédok a kertben".

Programjaink során, számba vesszük azokat a kulturális tartalmakat, melyek megóvása fontos számunkra. Az irodalmi beszélgetéseket párosítjuk képzőművészettel, irodalommal és nem utolsó sorban gasztronómiával. Kísérleti projektünk célja, hogy kulturális és kulináris vonatkozásban egyaránt diverz, egyedülálló együttműködéseket és rendezvényeket valósítsunk meg, karöltve olyan helyi vállalkozások képviselőivel, akik ugyancsak hajlandóak áldozni értékek létrehozására és azok megóvására.

Ezévi rendezvénysorozatunk társszervezője a Mazel Tov Étterem és fő támogatója Erzsébetváros Önkormányzata. A rendezvénysorozat első szakaszában "Kultúrflódni" címmel irodalmi beszélgetésekre kerül sor Kováts Kriszta művésznő projektjének befogadásával.

Ezek az előadások ingyenesek, de regisztrációhoz kötöttek. (zsidomuveszetinapok@gmail.com)

Kérjük kövessétek Facebook oldalunkat, ahol rendszeresen hírt adunk eseményeinkről.

A Zsidó Művészeti Napok programjainak hivatalos szervezője a Kultúr Produkciós Iroda Nonprofit Kft.

Programok

Programok

Aktuális programjainkról részletesen a Zsidó Művészeti Napok Facebook oldalán olvashatnak.

Bővebben

A Zsidó Művészeti Napok idén tavasszal először kerül megrendezésre Budapesten. Az új rendezvénysorozat a zsidó kultúra sokszínűségét színvonalas művészeti produkciókkal, változatos helyszíneken kívánja bemutatni az érdeklődő közönségnek.

Kováts Kriszta: Álomfejtés

Alomfejtes S

Zenés freudizmus (álomvilágzene)

Vendég: Farkas Gábriel (ének, rajz)

Zene: Szirtes Edina Mókus

Dalszövegek: Fábri Péter

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Közreműködik:

Veér Csongor - hegedű, billentyű, vokál

Kertész Endre - gordonka, vokál

Haraszti Krisztina - brácsa, vokál

Hegyaljai-Boros Zoltán - brácsa, vokál

Földes Gábor - bass, vokál

Fekete János Jammal - beatbox 

 

„Mert álmaimban megteszem mit ébren tenni félek

és nem filózom elveken s hogy nem visz rá a lélek

mert épp a lélek vinne rá mint háztetőre létra

az álmodónak mindegy mi a téma”

Meg lehet-e zenésíteni Freudtól az Álomfejtést?

Hát, ha van, aki megálmodja!

 

Kováts Kriszta és Szirtes Edina Mókus nem először fognak közös vállalkozásba. 2008-ban Arany János balladáiból (Arany-óra),  2011-ben pedig a Tao Te Kingből készítettek produkciót a Müpában, mindkettő zeneszerzője Szirtes Edina Mókus, előadó-rendezője pedig Kováts Kriszta volt. 

Most Freud Álomfejtés című lélektani alapművét zenésítik meg és állítják színpadra. Fábri Péter írt Freud műve alapján tizenöt dalszöveget, ezekre születtek az új dalok. De nem csak különböző típusú álmokról és ébredésekről hallunk majd dalokat, hanem híres álmokról (Szent József álma) és híres álmodókról (Einstein, Magritte, Szabó Lőrinc) is. Gábriel, a sokoldalú művész (színész, énekes és képzőművész),  aki már az Arany-órá-ban is együtt dolgozott Krisztával és Mókussal, rajzaival most is hozzáteszi saját álmait a produkcióhoz és most is énekel.

Dediklással egybekötött lemezbemutató koncert!

Szép álmokat!

 

A mű létrejöttét az NKA támogatta.

Hol van a Hatszín Teártum?

Programok a Hatszín Teátrum-ban