Zsidó Művészeti Napok 2023.08.20-2024.02.29.

A Zsidó Művészeti Napok - röviden: ZsiMű - 2016 tavaszán került először megrendezésre Budapesten. A rendezvénysorozat a zsidó kultúra sokszínűségét változatos művészeti produkciókkal, több belvárosi helyszínen mutatja be az érdeklődő közönségnek. A szervező több, mint két évtizedes szervezői tapasztalatával olyan kulturális-turisztikai rendezvénysorozatot indított útjára a Kultúr Produkciós Iroda, amely ezzel a márkanévvel nincs korlátozva sem időben, sem térben. Ezt a lehetőséget kihasználva a 2023-as évben Budapest 150 éves évfordulójának rendezvénysorozatához kapcsolódva, a kerülettel karöltve, zömében itt helyben, Erzsébetvárosban és kisebb mértékben Budapest egyéb kerületeiben vendégként prezentálja azt, hogy milyen figyelemre méltó kulturális értékek, kulturális örökség van kerületünkben. Az ezévi rendezvénysorozat címe "Vendégségbe megyünk", illetve alcíme "Szomszédok a kertben".

Programjaink során, számba vesszük azokat a kulturális tartalmakat, melyek megóvása fontos számunkra. Az irodalmi beszélgetéseket párosítjuk képzőművészettel, irodalommal és nem utolsó sorban gasztronómiával. Kísérleti projektünk célja, hogy kulturális és kulináris vonatkozásban egyaránt diverz, egyedülálló együttműködéseket és rendezvényeket valósítsunk meg, karöltve olyan helyi vállalkozások képviselőivel, akik ugyancsak hajlandóak áldozni értékek létrehozására és azok megóvására.

Ezévi rendezvénysorozatunk társszervezője a Mazel Tov Étterem és fő támogatója Erzsébetváros Önkormányzata. A rendezvénysorozat első szakaszában "Kultúrflódni" címmel irodalmi beszélgetésekre kerül sor Kováts Kriszta művésznő projektjének befogadásával.

Ezek az előadások ingyenesek, de regisztrációhoz kötöttek. (zsidomuveszetinapok@gmail.com)

Kérjük kövessétek Facebook oldalunkat, ahol rendszeresen hírt adunk eseményeinkről.

A Zsidó Művészeti Napok programjainak hivatalos szervezője a Kultúr Produkciós Iroda Nonprofit Kft.

Programok

Programok

Aktuális programjainkról részletesen a Zsidó Művészeti Napok Facebook oldalán olvashatnak.

Bővebben

A Zsidó Művészeti Napok idén tavasszal először kerül megrendezésre Budapesten. Az új rendezvénysorozat a zsidó kultúra sokszínűségét színvonalas művészeti produkciókkal, változatos helyszíneken kívánja bemutatni az érdeklődő közönségnek.

Kováts Kriszta - Biblia show / új időpont

KK OldalrakKicsi

A korábban megváltott jegyek az időpontban és helyszínen érvényesek lesznek. 

 

„A jövő mindig másoké.Vándorlunk negyven-ötven évig –
hogy végre megláthassuk egyszer majd az Ígéret földjét.

A jövő mindig másoké.Elélünk hetven-nyolcvan évig –
és aztán nem hallunk, csak csöndet már:az ítélet csöndjét.”

Kováts Kriszta, az Evita és a Mamma mia! sztárja,  az Álomfejtés és a Zenemozi után ismét új – vagy inkább talán nagyon régi –  világba visz el minket, a Biblia világába.
A témák persze ismerősek lesznek, hiszen ezek az európai, azon belül a zsidó-keresztény kultúra alaptörténetei(Noé bárkája, A bábeli torony építése, A fáraó álma vagy a betlehemi csillag története), de tapasztalatból tudjuk, hogy Kováts Kriszta és szerzői, valamint zenész kollégái mindig meg tudnak lepni minket.
Egy meglepetést már most elárulhatunk –a közreműködő zenésztársak felsorolásából kiderül, hogy eddig sosem hallott hangszerelésben szólalnak majd meg a dalok. Közreműködik: Baranyay Piroska – cselló, vokál, Fábri Flóra – csembaló, vokál és Keönch László – beatbox, ütőhangszerek, hegedű, vokál.

A zeneszerző Wolf Péter az Erkel-díj után 2018-ban kapta meg az Artisjus könnyűzeneszerzői életmű-díját, de könnyűzenei slágerei mellett olyan híres komolyzenei dalok szerzője is, mint az Ave Maria. Hosszú évek óta pedig a legjobb magyar komolyzenei szólisták (például Baráti Kristóf, Balog József) játsszák a műveit. 

A dalszövegíró most is Fábri Péter, A híd felé, a Füttyös Gyuri, az Elvarázsolt kávéház, az Álomfejtés és sok más dal szövegírója, Kováts Kriszta állandó alkotótársa.

 

 

 

Zene: Wolf Péter   
Szöveg: Fábri Péter

 

Hol van a MOMkult Kupola?

Programok a MOMkult Kupolában